Проекти. Пленер

  • date
  • 17.02.2015

Ми проводимо мистецькі пленери, на які запрошуємо найталановитіших художників. Цікаві мальовничі місця, умови для творчості, організаційні турботи – все це ми беремо на себе. А художники мають можливість повністю поринути в творчий процес, завдяки чому привозять з таких заходів чудовий доробок. За результатами кожного пленеру ми влаштовуємо виставку, випускаємо каталог.

Щорічний пленер «Мальовнича Котелевщина» в с. Деревки Котелевського району Полтавської області – один із проектів, які об’єднала Галерея актуального мистецтва «Арт-місія». Перший такий пленер разом організували ГО «Клуб «Квітень» і полтавські колекціонери й меценати влітку 2013 року на базі літнього терапевтичного табору «Наш шлях». Тоді участь у ньому взяли лише кілька художників. Утім, починання виявилося успішним, про що свідчив і доробок перших учасників. Тому вже наступного, 2014, року, взяти участь у пленері зголосилося 14 митців із Полтави, Пирятина, Кременчука. У 2015 році пленер пройшов уже як складова частина галерейного проекту «Арт-місія». Участь у ньому взяли художники з Києва, Полтави, Кременчука, Ромодану.

Популярність пленеру «Мальовнича Котелевщина» обумовлена незвичайним форматом його проведення. Під час цього мистецького заходу художники живуть у наметах, встановлених у лісі на березі річки Ворскли. Тут немає жодних зручностей, до яких звикли міські мешканці, – електрики, Інтернету, телевізору. Навіть їжу доводиться готувати на багатті. Проте, немає тут і щоденної метушні, шуму, галасу, притаманних великим містам. Крім того, організатори пленеру забезпечують його учасників матеріалами для роботи, продуктами харчування, всім необхідним для життя у таборі інвентарем. Отже, кожен митець може поринути у роботу, не турбуючись про побут, а також має можливість поспілкуватися з колегами, поділитися досвідом. Такий формат проведення пленеру зручний ще й тому, що гармонійно поєднує працю і відпочинок, перебування в таборі позитивно впливає на здоров’я учасників і дає сплеск натхнення.

До речі, Котелевщина й раніше була джерелом натхнення для відомих художників. Так, в селі Деревки бував знаменитий художник Андрій Сербутовський. Він приїжджав, поселявся в будинку когось із місцевих жителів і малював. В іншому селі цього ж району, Дем’янівці, створював свої картини ще один відомий художник – Валерій Мозок. Зараз там працює Сергій Гнойовий. Тож Котелевський район вже має художні традиції, які напевне розвиватимуться й надалі завдяки нашим пленерам.

Доробок, напрацьований під час пленерів, художники мають можливість показати публіці на підсумкових виставках, які влаштовують організатори. У 2014 році виставка «Мальовнича Котелевщина» відбулася в Художньому салоні Полтавської організації НСХУ. У 2015 році виставка пленерних робіт стала першим заходом, проведеним у новому виставковому залі Галереї актуального мистецтва «Арт-місія».

Пленер «Мальовнича Котелевщина» вирішено зробити традиційним. Отже, він проходитиме щороку. Ми запрошуємо до участі в ньому митців, які хочуть з користю провести час на березі мальовничої Ворскли, отримати натхнення на цілий рік і поповнити свій доробок творами, народженими із спілкування з прекрасною природою Полтавщини.