Проекти. Крок назустріч

  • date
  • 17.02.2015

Програма «Крок назустріч» — соціальний проект, який здійснює Галерея актуального мистецтва «Арт-місія». Засобами мистецтва ми допомагаємо тим, хто цього потребує. Благодійні аукціони, виставки, арт-терапія – все це здатне полегшити або й врятувати життя. І ми регулярно проводимо відповідні акції, залучаємо до них художників, колекціонерів, всіх небайдужих до потреб інших людей.

Наша країна зараз переживає нелегкі часи. Військове протистояння на Сході, зниження курсу гривні, економічні, політичні й соціальні проблеми – все це відображається на державі в цілому й на кожному громадянинові. Проте навіть в такій ситуації можна не втрачати оптимізму і продовжувати працювати, ще й знаходити шляхи, щоб допомогти іншим. Яскравий приклад – програма «Крок назустріч».

Досвід благодійної діяльності в рамках цієї програми в нас з’явився ще до початку роботи Галереї «Арт-місія». Так, наприкінці 2013 року полтавські колекціонери й художники зібрали понад 30 картин для благодійного аукціону, кошти від якого вирішили передати дітям, що живуть з ВІЛ. У грудні 2013 року пройшла передаукціонна виставка цих робіт у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім. М. Ярошенка. У травні 2014 року в галереї «Триптих» (м. Київ) відбулася друга передаукціонна виставка й сам благодійний аукціон. Він зібрав близько півсотні людей, які свідомо прийшли сюди, щоб не просто поповнити свої колекції живопису, але й допомогти хворим дітям. Всі представлені картини були продані. Завдяки цьому зібрали 86 тис. грн. Їх витратили на закупівлю обладнання й медикаментів, необхідних найменшим пацієнтам Полтавського обласного центру боротьби і профілактики ВІЛ/СНІД. Ми продовжуватимемо організацію благодійних аукціонів і надалі.

Також у наших планах – оформлення творами образотворчого мистецтва лікарняних закладів, допомога талановитим дітям, проведення майстер-класів відомих художників. У листопаді 2015 року перший такий майстер-клас в приміщенні Галереї актуального мистецтва «Арт-місія» провів член НСХУ, педагог з великим стажем Григорій Волков. На захід, під час якого художник навчав присутніх створювати роботи в абстрактному стилі, прийшли діти-сироти з Полтавської школи-інтернату №2, а також всі бажаючі – як діти, так і дорослі. Майстер-клас був безкоштовним для всіх учасників, кожен з яких із задоволенням зміг спробувати себе в абстрактному мистецтві, а також ознайомитися з творами абстрактного живопису відомих полтавських художників, представлених на виставці «Рондо».

Ми запрошуємо до співпраці всіх, хто готовий допомагати нашим співвітчизникам, соціально незахищеним співгромадянам, дітям. Силою мистецтва й спільної праці ми обов’язково зробимо нашу країну кращою, а світ – добрішим.